Kas notiek ar augiem pēc šīs smagās ziemas?
Diskusiju uzsācis Inga , no 18 janvāris 09:26 AM

Sveiki dārznieki! Mani uztrauc šis smagais sniegs, varbūt ir konkrēts viedoklis vai domas par kuriem augiem pēc šīs smagās ziemas būs jāparūpējas vairāk vai jau tagad? Saprotu, ka lielākā daļa būs aplauztiem zariem, kā piemēram skujeņi.. Kādi pasākumi būs jāveic?

Atbildes
Tev jābūt šīs grupas lietotājam, lai varētu atbildēt.
Egle
Egle,
Sveiki visiem!
Šī ziema bija (un vēl ir) īsts pārbaudijums gan augiem , gan mums. Sniegs manā dārzā ir nenormāli biezs. Brīžiem tā putināja, ka pēc tam vairs īsti nevarēja saprast, kas kur aug. Rododendri bija ieputināti pāri galvām, pumpurus neredzēja. Kad uznāca Ziemassvētku atkala, viss sasala ledū, ka neko vairs nevarēja ne nopurināt, ne atkasīt. Daudziem skujeņiem cītīgi purināju nost sniegu, bet, kad iestājās atkusnis janvāra beigās, februāra sākumā, sniegs sablīvējās un sāka kristies, saplakt. Un tad parādījās problēma - tūjām un citiem augiem sāka lauzt zarus - tieši tos zarus, kas bija iesaluši sniegā. Līmenis pazeminājās un vilka līdzi tos nabaga zariņus. Mēģināju ar kapli irdināt to sniegu, lai atbrīvotu tos zarus, bet kur nu visu dārzu uzrušināsi!
Ko darīt! Gaidīsim pavasari, man vēl draud arī plūdi, kas ļoti nepatīk graudzālēm. Pagājušogad plūdos aizgāja postā daudzas graudzāles, kas nepanes lieku mitrumu.
Trešdiena, 23 februāris 2011 23:12
 
Jugita Ziemele
Sveika, visticamāk būs problēmas ar rozēm, bet pagaidām par to vēl par agru spriest. Laika apstākļi vēl krasi var mainīties. Bet par skujeņiem gan jārūpējas visu ziemu, purinot nost sniegu no zariem. Tagad vari skujukokus attīrīt no palikušā sniega. Aplauztie zari gan būs jaizgriež. Zem sniega liela daļa augu var izsust, nevis izsalt, bet to redzēs tikai pavasarī.......
Otrdiena, 18 janvāris 2011 15:25
 
Powered by JomSocial